O nás


Dajka Seberová

Její talent odhalila už ve třech letech učitelka operního zpěvu: "Dejte holku i na piano, to se bude hodit," pravila. Klavír Dajka ovládla bravurně a mezi tím hledala, kam se vrtne se zpíváním. Zjistila, že opera není její šálek čaje, a že je dcerka z Moravy, zkusila i folklor. Dokonce laškovala i s folkem, aby pochopila, že její vášeň je sbor. Harmonii a souznění hlasů našla až v Mammas&Mammas. A protože je nenasytná, toho, co miluje, chce víc a víc, proto tedy Vida. Kvitujeme, že je magistrou v lékárně – co se s čím dá míchat, ví nejlíp. A vůbec všechno ví nejlíp. Nejradši popíjí víno s výhledem na panoramata. Taky se prý často stydí, ale to jí nevěříme. 

Eva Špačková

Jako první Evču hudebně ovlivnil její táta, hráli a zpívali spolu Elvise i Beatles. I ona jako malá začala hrát na piano a přidala se ke školnímu sboru. Ukázalo se, že je velmi muzikální, což dnes dokazuje i tím, že k jakékoliv melodii zazpívá druhý hlas. A to doslova k jakékoliv melodii. Nadaná je ale i rytmicky a tanečně. O její Moonwalk byste rozhodně neměli přijít. Než se stala matkou na plný úvazek, pracovala jako úspěšná personalistka. A protože ráda tvoří, šije, háčkuje i maluje, skloubila všechny svoje dovednosti a zkušenosti v práci pro rodinné centrum Zajíček, kde v současnosti zastává několik funkcí najednou. Miluje harmonii v hudbě i životě a taky vítr ve vlasech, když sviští se svým mužem na mopedu.

Eva Šrailová

Svoji hudební kariéru nastartovala v gymnaziálním pěveckém sboru v Mariánských Lázních. Hrála na flétnu, klarinet a taky na saxofon, skoro jako Líza Simpsonová. Miluje tanec, na parketu je vždycky první. Každému je hned jasné, že je mimořádně physically fit. Dokonce nás dotáhla k Luďovi na TRX, nezemřely jsme a cvičíme dál. Je ekoložka tělem, duší i povoláním, a protože je mezi námi juniorka, dostala přezdívku Bio Kuře. Je ráda venku, svoji lásku k přírodě a znalost o ní předává dětem v eko kroužku. Její vášeň je užitková zahrada – i na skále vypěstuje cokoliv, třeba i barevnou kukuřici. Rozhodně před ní nevyhazujte slupku od banánu do smíšeného odpadu.


Hana Šafránková

Začala zpívat pravděpodobně hned při narození (možná ještě dřív) a na flétnu a piano hned, co začala chodit, a nejen díky tomu je naší uměleckou vedoucí. Rytmus jí koluje v žilách a vždycky ihned pozná, když někdo z nás improvizuje tam, kde nemá. Její pěvecká kariéra začala ve sboru Mladost, následoval Chorus Angelus a nakonec voiceband Brécy, v současnosti zpívá v Mammas&Mammas. K našemu velkému potěšení pracuje jako lékařka (člověk nikdy neví), navíc srší vtipem a umí uvařit jídlo z ničeho. V minimu svého volného času ráda čte, sleduje filmy a poslouchá současnou hudbu. Miluje svojí práci, ale pacienti jsou občas na zabití. 

Helenka Brázová

Stejně jako Michael Jackson se narodila rovnou do rodinného kvintetu, kde na zadním sedadle žigulíka spolu se sourozenci trápila rodiče pětihlasem lidovek v sekundách. V rodných Karlových Varech se od malička věnovala flétně, klavíru, viole, sborovému zpěvu, okusila i operní zpěv. Jenže to s ní šilo víc, než kostelní kúr dovolí, proto se rozvlnila v rytmu latinskoamerických a standardních tanců a protančila se až do Grandhotelu Pupp. S rockem a popem se ale minuli, proto Helča jako Alenka v říši divů každý den objevuje náš svět. Kde ale může rozdávat svoje zkušenosti, je jóga. Cvičit s ní je radost i pot, posílí nohy, záda i ruce, bez ní bychom neudržely mikrofon. Ač alt, zpívá soprán, protože to nikdo jiný zpívat nechce (a neumí).

Kačka Lásková

Bez odborného hudebního vzdělání, přirozený talent a samouk, Kačka mezi nás zcela samozřejmě zapadla. Odkojená převážně rockovou hudbou, i nadále tíhne k pořádným vypalovačkám, s couráky na ní nechoďte. Energie z ní přímo tryská, zpívá zásadně celým tělem. Rozhodně se ničeho nebojí, do úplně nové profese se nedávno vrhla se stejným zápalem a stala se interiérovou designérkou. Konečně může malovat nejen na papír, ale i na stěny. Ráda relaxuje v přírodě, hlavně aktivně a vždy s hůlkami. Dokud není sníh, tak pěšky, ale jakmile napadne, Kačka nazuje lyže. Buď vyráží na svah, nebo do stopy. Jizerskou padesátku už jednou pokořila a momentálně ladí formu na další ročník.


Katka Holubářová

Na flétnu začala hrát sama jako úplně malá holka, až v hudebce jí řekli, že hraje krásně, ale ruce má obráceně. Klarinet i kytaru pak už uchopila správně. Zpívat začala až před několika lety. Ač do této doby touto disciplínou nedotčena, naprosto jí propadla. Patří k zakládajícím členkám Mammas&Mammas a stojí i za vznikem vokálního uskupení Vida. Vlastní malé dortové studio, kde zastává post ředitelky, cukrářky i uklízečky v jednom. Ráda a rychle řídí, svižně chodí lesem s hůlkami, do klidu se hodí až s detektivkou a sklenkou vína. Nově se věnuje vytváření krátkých klipů k propagaci souboru Vida. Její dvě náctileté dcery si o tom myslí svoje, nicméně my to obdivujeme. Má umělecké jméno Daisy, ale zatím to málokdo ví.

Klára Křížová

Zpěvu se Klára věnuje prakticky celý život, dětství a pubertu strávila v Kühnově dětském sboru. Hned po revoluci chytila trochu jiný vítr a rozjela to jako frontmanka několika rockových kapel. Bunkr, Rock Café, Roxy, to byla místa v Praze, kde byste na ni v 90. letech určitě narazili. Když vyvětrala vůni trávy, vrátila se ke své skutečné vášni, sborovému zpívání. V Zaječicích je naštěstí víc žen se stejnou diagnózou. Nejdřív spolu upekly Mammas&Mammas, vida, ne všem to stačí. A je tu Vida! Stejně jako zpěvem od mala obklopená architekturou, sedí Klára na penězích v jednom skvělém architektonickém studiu. Když má volno, chodí s Daisy s hůlkami po okolních lesích nebo se snaží rozdrtit sousedku ve scrabblu.